Podstawowe informacje o pieluchomajtek

Takie same działanie jak pieluch

Pieluchomajtki jak chociażby Pampers Pants 7 działają identycznie jak pieluszki. Wchłaniają one wilgoć jak i także zabezpieczają się przy wydostaniem się na zewnątrz wszelkich nieczystości. Są bardzo podobne do zwykłych oraz jednorazowych pieluch. Główną różnicą stanowi ich zakładanie. Po prostu pieluchomajtki się wciąga identycznie jak majteczki. Podobnie się je jednak ściąga jak pieluszkę. Po prostu rozrywa się boczki. Jest to genialne rozwiązanie dla dzieci, które się ciężko przewija na leżąco. Jest to komfort zarówno dla rodzica jak i także niezmierna wygoda dla rodziców. Dziecko już nie odczuwa nerwowości, która jest związana z chwilą zmiany samej pieluszki. Pieluchomajtki także są polecane dzieciakom, które dopiero co uczą się korzystać z nocnika. Dzięki możliwości ściągania pieluchomajtek także przez nóżki, dzieciom będzie je dużo łatwiej ściągnąć samodzielnie przed skorzystaniem z nocniczka. Ze swojego założenia pieluchomajtki są przeznaczone dla dzieci, które już potrafią chodzić. Można je jednak zakładać dzieciom do mniej więcej dziewiątego miesiąca życia.

Wielorazowe pieluchomajtki

Podobnie jak w przypadku pieluszek zwykłych, także można spotkać wielorazowe pieluchomajtki dla dzieci. Korzystanie z nich łączy się znowu z koniecznością ich prania. Czym się zatem różnią od bielizny zwykłej poza tym oczywiście, że nie przeciekają? Wydaje się to być obciążeniem dodatkowym dla rodziców, a z kolei z drugiej strony jest to rozwiązanie o wiele bardziej ekologiczne. Jest to zapewne dla wielu osób decydujące wręcz.

Kiedy zakładać pieluchomajtki?

No właśnie kiedy powinniśmy zakładać pieluchomajtki? Tak naprawdę to na to pytanie nie ma odpowiedniej pory czy też pory nieodpowiedniej. Jest to tak naprawdę świetna alternatywa dla pieluszek, a więc możemy korzystać z nich o porze dnia dowolne. Również pieluchomajtki na noc dla maluszków są świetnym rozwiązaniem. Przewijanie nocne maluszka z pieluchą tradycyjną rozbudzić może go, a pieluchomajtki są o wiele wygodniejsze w samym ściąganiu. Jeśli chodzi o wprawę przy wkładaniu ich to jest to indywidualna kwestia. Może nadal tutaj przeważać pieluszka tradycyjna, ponieważ ubieranie na śpiąco pieluchomajtek okazać się może nie lada wyzwaniem. Pomimo wszystko jednak, szczególnie dla dzieci, które także nocą się starają już korzystać z nocnika, to pieluchomajtki są o wiele lepszym rozwiązaniem.

Warto zastanowić się, czy pieluchomajtki zbytnio naszego dziecka nie rozleniwiają. Ubiera się je przecież tak samo jak majteczki, a chłoną jednak niczym pieluszka oraz nie musimy absolutnie uważać. Jest to jednak dosyć dyskusyjna kwestia. Zdania są podzielone z pewnością.

People obraz autorstwa prostooleh - www.freepik.com